Kategorie
Bez kategorii outsourcing IT

Wszystko, co musisz wiedzieć o Gyumri Technology Center

Czym jest GTC?

Gyumri Technology Center to armeński hub technologiczny, który został założony przez Enterprise Incubator Foundation, rząd Republiki Armenii i Bank Światowy. Jego celem jest rozwój umiejętności technicznych i biznesowych, promocja przedsiębiorczości technologicznej, komercjalizacja innowacyjnych przedsięwzięć badawczych, tworzenie nowych firm technologicznych, przyciąganie inwestycji zagranicznych oraz wsparcie zagranicznych klientów.

Misja GTC

Misją Centrum jest przekształcenie Gyumri w regionalne i międzynarodowe centrum informacji i wysokich technologii poprzez stworzenie sprzyjającego środowiska dla usług, które promowałyby tworzenie miejsc pracy, wspierały utalentowaną młodzież i dostarczały zachęt dla innowacyjnych pomysłów biznesowych i firm, które ostatecznie przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju regionu.

Promocja przedsiębiorczości

Centrum zapewnia wsparcie dla działających i rozpoczynających działalność przedsiębiorstw w regionie. Dysponuje wysokiej jakości powierzchniami biurowymi wraz ze wszystkimi niezbędnymi usługami i narzędziami dla założonych i startujących firm. Ponadto GTC oferuje szeroki zakres pomocy, współpracy i usług doradczych zapewniających bezpieczne, stabilne i wzajemnie powiązane środowisko biznesowe. Gyumri Technology Center oferuje także ocenę potrzeb i identyfikację szans dla regionalnych firm i doradztwo w zakresie biznesu, zarządzania i marketingu, technologii i innych obszarów.

Gyumri Technology Center w liczbach

Na terenie centrum operuje obecnie 25 firm technologicznych. W gronie międzynarodowych klientów znajduje się dalsze 150 firm. Za obsługę klientów odpowiada niemal 200 profesjonalistów z różnych branż. W gronie firm, które współpracują z GTC znajdują się między innymi takie firmy jak Microsoft, Bank Światowy, Unicef oraz Sony/ATV.

O Gyumri

Gyumri jest gminą miejską i drugim co do wielkości miastem w Armenii, która pełni rolę centrum administracyjnego prowincji Shirak w północno-zachodniej części kraju. Pod koniec XIX wieku, gdy miasto było znane jako Aleksandropol, było jednym z największych miast rządzonej przez Rosję wschodniej Armenii z populacją podobną do Erewania. W czasach sowieckich nazwa miasta została przemianowana na Leninakan. Przed trzęsieniem ziemi w Spitak w 1988 roku populacja miasta wynosiła ponad 200 000 osób. Według spisu ludności z 2011 roku miasto liczyło 121,976 osób, w porównaniu z 150 917 zgłoszonymi w spisie z 2001 roku. Gyumri jest siedzibą diecezji Shirak w armeńskim kościele apostolskim.